Díky spolupráci s několika grafickými studii a odborníky z oblasti tvorby webu jsem schopen zajistit výrobu webové prezentace „na klíč“:

- analýza potřeb a návrh struktury stránek

- tvorba textu

- grafické řešení

- SEO optimalizace

- tvorba animací

- zajištění domény a webhostingu

- zviditelnění prezentace na internetu

- správa webové prezentace

- tvorba mikrostránek

Několik správných kroků může vést k velkému náskoku před konkurencí.

Mojí strategií je tvorba atraktivní, ale zároveň vysoce efektivní, přehledné, srozumitelné a uživatelsky vstřícné internetové prezentace. Zásadní je, aby se návštěvník webu okamžitě zorientoval ve Vaší nabídce a měl přehled služeb jako na dlani. Webové stránky mají být dobře přístupné, nesmějí klást při prohlížení žádné překážky. Text musí zaujmout potenciálního zákazníka i internetové vyhledávače, design musí být poutavý a jedinečný a musí respektovat firemní identitu. Je třeba, aby text působil korektně, seriózně a věrohodně. Důvěra zákazníků je cenné zboží, které se těžko získává i těžko udrží. Případná animace je jakousi přidanou hodnotou, která návštěvníka webu informuje nebo alespoň pobaví, nesmí ale zdržovat načítání stránky, odvádět od čtení nebo dokonce rušit. „Umělecký dojem“ a sdělná hodnota webu musejí být vyvážené.

Z webové prezentace musí být na první pohled jasné, že máte vizi... a zejména jaké poskytujete služby!

Všichni to známe. Chceme si najít na internetu nějakou firmu, ale je to perná zkouška naší trpělivosti. Nejdřív musíme přetrpět „vtipnou“ animaci, prokousat se sáhodlouhým textem, jehož účelem je nahromadit pouze balast klíčových slov, jejichž význam je sice nesporný, ale informační úroveň textu je minimální. Četba pak od nás vyžaduje nejen sokolí zrak, ale i notnou dávku představivosti. K nalezení přehledu služeb musíme být vyzbrojeni pokročilými detektivními schopnostmi a najít jasný a srozumitelný ceník pak už lze jen s pomocí kouzelníka, a to všechno jen proto, abychom zjistili, že služby této firmy opravdu nevyužijeme... Každý soudný uživatel internetu tenhle boj rychle vzdává, webové stránky opouští a přechází na další odkaz – tedy ke konkurenci.

Váš web může být konzervativní, bláznivý nebo provokativní, ale vždy musí být originální a na míru Vám a Vašemu projektu.

 

Kontakt

Jan Dvořák

Husova 127
273 43 Buštěhrad

jan.dvorak@korektor.info
+ 420 608 279 824

+ 420 312 250 192

www.korektury.biz  

(protože naprostá většina korektorských prací probíhá elektronickou formou, neomezuji svou činnost na konkrétní region) 

 

Kvalifikace a zkušenosti

studium – obor český jazyk a výtvarná výchova na Západočeské univerzitě v Plzni

  • praxe – práce v reklamní agentuře (account manažer, produkční, copywriter, jazykový korektor), korektorské práce v mnoha časopisech, novinách a nakladatelstvích, redakční úpravy, editace, copywriting


vybrané reference

– korektury: měsíčníky Yachting revue a Supermoto, dvouměsíčníky Flying revue a evo, řada firemních magazínů (Toyota Life, atd.), beletrie (BB art)
– tvorba textu: webové prezentace (advokátní kancelář Choděra, Hyposervis, Christian-Element, Verbava, atd.), texty pro KFC, Hewlett-Packard a Fujitsu  

 

Dárek - jazyková pohotovost zdarma

Píšete obchodní dopis nebo e-mail a nejste si jisti správným tvarem slova, lámete si hlavu nad nějakým gramatickým či stylistickým oříškem? Přitom na své korespondenci, na tom, jakým stylem komunikujete s obchodními partnery nebo potenciálními zákazníky, Vám záleží?

Stalo se Vám někdy, že jste při psaní obchodní korespondence narazili na problém už v samotném úvodu, přímo v oslovení? Rozhodně nejste sami, z praxe vím, že obyčejný 5. pád v českém jazyce s mnohými českými příjmeními dělá hotové veletoče. Přitom chybné či nevhodné oslovení může adresáta negativně naladit vůči Vaší nabídce hned v zárodku. Většina dotazů mých klientů se týká právě této zdánlivé banality.

Český jazyk je neobyčejně bohatý a košatý, disponuje však zároveň pestrou paletou pravidel a výjimek, v jejichž pasti může neškolený uživatel snadno uvíznout.

Jazykovou radu svým klientům rád poskytnu zdarma, ať už prostřednictvím telefonu, nebo e-mailu.

Ještě lepším řešením je však pro Vás erudovaná jazyková korektura veškerých firemních výstupů, kterou jsem schopen, třeba po předchozím avízu, provést obratem.

 

2018 Web vytvořen od JC web