Jazykové korektury

Běžná, rutinní korektura (MS Word) ................................................... od 35 Kč/normostrana (1800 znaků včetně mezer)

Podstatná stylistická úprava textu ...................................................... od 70 Kč/normostrana

Přepracování textu (např. po on-line překladačích) ............,.............. od 100 Kč/normostrana

Jazyková korektura v pdf ................................................................... od 35 Kč/normostrana (proběhla-li první korektura v MS Word), od 70 Kč/normostrana (pokud se jedná o první čtení)

Při dlouhodobější spolupráci a podle objemu práce lze individuálně dohodnout slevu.

Tvorba textu

Tvorba textu pro web .......................................................................... od 500 Kč/normostrana

Slogany ............................................................................................... od 2000 Kč

Texty PR článků a tiskových zpráv ..................................................... od 500 Kč/normostrana

Potřeby a požadavky klientů jsou různé, stejně tak je i každý text unikátní a práce na jeho tvorbě má velmi individuální charakter. Ceny proto nelze stanovit paušálně. V případě dodání kvalitních podkladů od klienta lze dohodnout slevu. Uvedený ceník je proto pouze orientační.

 

Kontakt

Jan Dvořák

Husova 127
273 43 Buštěhrad

jan.dvorak@korektor.info
+ 420 608 279 824

+ 420 312 250 192

www.korektury.biz  

(protože naprostá většina korektorských prací probíhá elektronickou formou, neomezuji svou činnost na konkrétní region) 

 

Kvalifikace a zkušenosti

studium – obor český jazyk a výtvarná výchova na Západočeské univerzitě v Plzni

  • praxe – práce v reklamní agentuře (account manažer, produkční, copywriter, jazykový korektor), korektorské práce v mnoha časopisech, novinách a nakladatelstvích, redakční úpravy, editace, copywriting


vybrané reference

– korektury: měsíčníky Yachting revue a Supermoto, dvouměsíčníky Flying revue a evo, řada firemních magazínů (Toyota Life, atd.), beletrie (BB art)
– tvorba textu: webové prezentace (advokátní kancelář Choděra, Hyposervis, Christian-Element, Verbava, atd.), texty pro KFC, Hewlett-Packard a Fujitsu  

 

Dárek - jazyková pohotovost zdarma

Píšete obchodní dopis nebo e-mail a nejste si jisti správným tvarem slova, lámete si hlavu nad nějakým gramatickým či stylistickým oříškem? Přitom na své korespondenci, na tom, jakým stylem komunikujete s obchodními partnery nebo potenciálními zákazníky, Vám záleží?

Stalo se Vám někdy, že jste při psaní obchodní korespondence narazili na problém už v samotném úvodu, přímo v oslovení? Rozhodně nejste sami, z praxe vím, že obyčejný 5. pád v českém jazyce s mnohými českými příjmeními dělá hotové veletoče. Přitom chybné či nevhodné oslovení může adresáta negativně naladit vůči Vaší nabídce hned v zárodku. Většina dotazů mých klientů se týká právě této zdánlivé banality.

Český jazyk je neobyčejně bohatý a košatý, disponuje však zároveň pestrou paletou pravidel a výjimek, v jejichž pasti může neškolený uživatel snadno uvíznout.

Jazykovou radu svým klientům rád poskytnu zdarma, ať už prostřednictvím telefonu, nebo e-mailu.

Ještě lepším řešením je však pro Vás erudovaná jazyková korektura veškerých firemních výstupů, kterou jsem schopen, třeba po předchozím avízu, provést obratem.

 

2018 Web vytvořen od JC web