Jazyk je komplikovaný a udělat chybu je snadné.

Provádím korektury veškerých druhů textu (časopisecké materiály, knihy, katalogy, prospekty, výroční zprávy, tiskové zprávy, korespondence, internetové a další prezentace, diplomové a bakalářské práce, atd.) od beletrie po odborné texty, a to v MS Word nebo ve formátu pdf. Při práci na periodických tiskovinách probíhá první korektura v MS Word a druhá v pdf (Adobe Acrobat).

Jazykovou korekturu pojímám komplexně, z hlediska pravopisu, gramatiky, stylistiky i věcné správnosti. V současné době spolupracuji jako jazykový korektor s několika vydavatelstvími, reklamními, mediálními a překladatelskými agenturami.

Na všem záleží. Je na Vás, jak komunikujete se svými obchodními partnery, potenciálními zákazníky či čtenáři. Je třeba mít na vědomí, že dopis obchodnímu partnerovi řekne mnohem víc, než jaké je prosté obchodní sdělení – ať tedy hovoří ve Váš prospěch! Udělat chybu je ale lidské a obyčejný překlep někdy dokáže změnit i význam slova, což může třeba v obchodní smlouvě mít nepříjemné důsledky. Někdy záleží i na maličkostech.

Spolupráce se zkušeným korektorem je proto krokem správným směrem.

 

Kontakt

Jan Dvořák

Husova 127
273 43 Buštěhrad

jan.dvorak@korektor.info
+ 420 608 279 824

+ 420 312 250 192

www.korektury.biz  

(protože naprostá většina korektorských prací probíhá elektronickou formou, neomezuji svou činnost na konkrétní region) 

 

Kvalifikace a zkušenosti

studium – obor český jazyk a výtvarná výchova na Západočeské univerzitě v Plzni

  • praxe – práce v reklamní agentuře (account manažer, produkční, copywriter, jazykový korektor), korektorské práce v mnoha časopisech, novinách a nakladatelstvích, redakční úpravy, editace, copywriting


vybrané reference

– korektury: měsíčníky Yachting revue a Supermoto, dvouměsíčníky Flying revue a evo, řada firemních magazínů (Toyota Life, atd.), beletrie (BB art)
– tvorba textu: webové prezentace (advokátní kancelář Choděra, Hyposervis, Christian-Element, Verbava, atd.), texty pro KFC, Hewlett-Packard a Fujitsu  

 

Dárek - jazyková pohotovost zdarma

Píšete obchodní dopis nebo e-mail a nejste si jisti správným tvarem slova, lámete si hlavu nad nějakým gramatickým či stylistickým oříškem? Přitom na své korespondenci, na tom, jakým stylem komunikujete s obchodními partnery nebo potenciálními zákazníky, Vám záleží?

Stalo se Vám někdy, že jste při psaní obchodní korespondence narazili na problém už v samotném úvodu, přímo v oslovení? Rozhodně nejste sami, z praxe vím, že obyčejný 5. pád v českém jazyce s mnohými českými příjmeními dělá hotové veletoče. Přitom chybné či nevhodné oslovení může adresáta negativně naladit vůči Vaší nabídce hned v zárodku. Většina dotazů mých klientů se týká právě této zdánlivé banality.

Český jazyk je neobyčejně bohatý a košatý, disponuje však zároveň pestrou paletou pravidel a výjimek, v jejichž pasti může neškolený uživatel snadno uvíznout.

Jazykovou radu svým klientům rád poskytnu zdarma, ať už prostřednictvím telefonu, nebo e-mailu.

Ještě lepším řešením je však pro Vás erudovaná jazyková korektura veškerých firemních výstupů, kterou jsem schopen, třeba po předchozím avízu, provést obratem.

 

2018 Web vytvořen od JC web